poniedziałek, 4 lipca 2011

Złote myśli #4


Witam wszystkich w nieco spóźnionej, oczywiście ze względu na pogodę, przez którą liftonoszki są bardzo ospałe :) kolejnej odsłonie złotych myśli.

Ostatnio swoim pytaniem uraczyła nas Justt.
Czym najchętniej się posługuję, jakich dodatków używam najczęściej, które najbardziej lubię?

Dziękujemy Viol i larze, za odpowiedzi:
Viol: Moja odpowiedź będzie konkretna gdyż jestem osobą z umysłem ścisłym;D;D xD
1.szary papier;p;p
2.karton
3. papiery:)
4.WSTĄŻKI
5. MOTYLKI!!!!!!!!!!!:):):)

Lara: Czym najchętniej się posługuję, jakich dodatków używam najczęściej, które najbardziej lubię?
Zdecydowanie najczęściej używam stempli (plus tusz do nich oczywiście), ze względu na obsesyjny strach "ale jak zużyję to już nie będę miała, a później na pewno wycofają ze sprzedaży albo nie będę miała pieniędzy, żeby sobie dokupić", chociaż całe szczęście i tak już mi powoli przechodzi. Nie mam też większych problemów ze ścinkami, w większości prac można też znaleźć papierowe kwiaty i kiedy o nich pamiętam to serwetki, uwielbiam ćwieki, ale też mi ich szkoda;). Konieczne są też oczywiście farby, żeby zrobić sobie papiery, coś domalować albo gdzie nie gdzie pochlapać. Ze zwierząt najczęściej pojawiają się motylki i jak ostatnio liczyłam to ze stempli najwięcej mam właśnie motyli, koronek i względnie sporo roślinno-zawijasowych (ale to w sumie dwie kategorie, więc nie aż tak dużo;)).
Zapewne zapomniałam o mnóstwie rzeczy, ale i tak już się strasznie rozpisałam, więc nie będę przeciągać;)

Czas zatem na kolejne pytanie:

Jaki temat najczęściej opisują Wasze scrapy? Kto lub co jest bohaterem Waszych prac? Czy są to wasze zdjęcia, czy Waszych dzieci tudzież zwierzątek?

Czeko: Moje scrapy najczęściej opisują myśli, bardzo rzadko dane wydarzenie. Zdjęciem, ilustracją i kolorem staram się obrazować swój stan emocjonalny. Zwykle, aby było łatwiej, szukam jakiegoś punktu odniesienia, czyli np. zdjęcia. W layoutach najbardziej lubię używać zdjęć niezbyt szczegółowych i ciekawych w kolorystyce.

Immacola: Wychodzi na to, że jestem narcyzem, bo na większości scrapów są własnie moje zdjęcia. I tak mi szkoda, że mam ich tak mało, bo głównie jestem po drugiej stronie obiektywu. Czasem zdarzają się scrapy, których bohaterami są moi przyjaciele. Często zdjęcia, których używam dokumentują jakieś wydarzenia, albo ważne dla mnie momenty.

Justt: Na scrapach najczęściej pojawiam się ja w otoczeniu moich przyjaciół, w różny sposób, grupą, pojedynczo, jak się trafi sporadycznie umieszczam na scrapach jakieś przedmioty czy coś takiego. Czasami zdarza mi oscrapować zdjęcie jednej dzidzi, bo mi się w rodzinie pojawiła jednak zdecydowanie na scrapach góruje u mnie przyjaźń.

Enthia: Na większości moich scrapów występuję moja kochana bratanica. Sama nie mam jeszcze dzieci, więc jak narazie to ona jest moją muzą. Zdarza się też, że na scrapach występuje kto inny z mojej rodziny, albo przedmioty codziennego użytku, które mają dla mnie jakieś większe znaczenie. Generalnie uważam, że zdjęcie powinno być interesujące i niezwykłe, aby mogło się znaleźć na moim scrapie.

Guru: Najczęściej wykorzystuję zdjęcia zrobione przez siebie, czyli siłą rzeczy mnie na nich nie ma xD moją modelką jest siostra bliźniaczka, bo ona jedna nie ucieka przed obiektywem. I skrapy najczęściej dotyczą jakichś sytuacji, momentów i chwil, w których obie uczestniczyłyśmy...na pamiątkę na przyszłość :) Tematyka jest różna, jak u każdej. Zdarzają się też skrapy bez zdjęć, ale np. z ciekawymi zawieszkami do ubrań.

Miraq: Moje szkrapy najczęściej są o Szpinaku i Pawele, Oliwierze (moim siostrzeńcu) i o dwóch Asiach ) Nic dodam nic ujmę! Trzeba zmienić tę monotematyczność...

Noomiy: Wydaje mi się, że nie mam jakiegoś szczególnego bohatera... Każdy po trochu To o czym jest scrap zależy u mnie głównie od robionych zdjęć, od tego co się aktualnie dzieje. To właśnie zdjęcia najbardziej mnie inspirują do zrobienia czegoś. Nie ukrywam jednak, że zdjęcia z moimi ukochanymi kumpelami najbardziej na mnie wpływają

Terceps: Dotychczas nie zwracałam na to uwagi, brałam zdjęcie, papier i robiłam swoje. Dopiero to pytanie skłoniło mnie do refleksji J nad głównymi tematami moich scrapów. Ku mojemu zaskoczeniu na prawie połowie zdjęć jestem ja (!!) albo mój chrześniak. Reszta to chwilowe inspiracje. Ważne rzeczy czy momenty uchwycone, a nierzadko muzyka, która uparcie chodzi mi w danej chwili po głowie.


Zapraszamy Was do zabawy i odpowiedzi na dzisiejsze pytanie ze złotych myśli.

2 komentarze:

  1. Moja scrapy to głównie digiscrapy:):) i głównie jestam na nich jaaa:):):) xD nie jest to żadne samo uwielbienie , ja poprostu mam swojego fotografa;p;p

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdecydowanie najczęściej na scrapach występuje moja siostra, ale jakoś tak wychodzi, że jej zdjęcia są po ręką. Od czasu do czasu jeszcze rodzina i przyjaciele, a bardzo rzadko ja, bo mam mało zdjęć i jeszcze wychodzę na nich beznadziejnie:) Chyba jeszcze nigdy nie zrobiłam scrapa bez zdjęcia z jakąś osobą (czyli nie przedmioty, nie widoki i nie zwierzęta), ale zamierzam to zmienić:)

    OdpowiedzUsuń